Yükleniyor...

Sıkça Sorulan Sorular

Chippin Nedir?

Chippin, alışveriş yaptıkça hayalini kurduğun ürün ve deneyimlere kolayca sahip olmanı sağlayan, ücretsiz bir alışveriş uygulamasıdır. Bu uygulamada yer alan markalardan yapacağın alışverişlerde Chippin kazanabilir, kazandığın Chippinleri seçtiğin hayali satın alırken ve Chippin üye noktalarında harcayabilir ya da nakit olarak geri alabilirsin. Uygulama içerisinde görmek istediğin markalara ait alışveriş fişlerinin fotoğrafını çekip bize iletirsen onları da Chippin'e katmayı çok isteriz. Ya da Chippin'de kavuşmak istediğin başka hayal önerilerinde bulunabilirsin. Ayrıca uygulamaya tanıtacağın kredi kartın ile ödemelerini güvenle Chippin üzerinden kolayca yapabileceksin. Hadi seni bekliyoruz.

Chippin hakkında detaylı bilgiye nasıl ulaşabilirim?

Chippin kullanım koşullarını www.chippin.com web sitesinde bulabilirsin.

Chippin ücretli bir uygulama mıdır?

Chippin üyeliği ücretsizdir.

Akıllı telefonum internete bağlı olmadığı zaman Chippin'i kullanabilir miyim?

Ne yazık ki Chippin'e sadece internet bağlantısı üzerinden erişebilirsin.

Chippin'e nasıl üye olabilirim?

Chippin'i akıllı telefonuna Appstore veya Google Play üzerinden indirdikten sonra, uygulama içindeki adımları takip ederek üye olabilirsin.

Üyelik şifremi unuttum ne yapmalıyım?

Giriş sayfasında veya giriş yapılmış ise ayarlar sayfasından "üyelik şifremi unuttum"a tıkladığında şifreni hatırlamak için gereken adımları bulabilirsin. Gönderilecek geçici şifre ile yeni şifre belirleyebilir ve giriş yapabilirsin. Sonrasında geçici şifreni yenilemen gerekiyor.

Chippin üyeliğimi bir başkası kullanabilir mi?

Tabii ki hayır, üyelik kişiye özeldir.

Chippin'e üye olduğum cep telefonu numaram değişirse yeniden üye mi olmam gerekiyor?

Evet, Chippin'de her cep telefonu numarası bir üyeliği temsil etmektedir. O nedenle yeni bir cep telefonu numarası ile Chippin kullanmak istiyorsan, o cep telefonu numarası ile yeni bir Chippin üyeliği oluşturmalısın.

Hayalimi nasıl seçebilirim?

Uygulamaya girdiğinde çıkan ana sayfada hayaller seni bekliyor, onlardan istediklerini beğenebilir ve onlardan birini "hayalim bu olsun" alanına tıklayarak seçebilirsin.

Sadece bir hayal mi seçebilirim?

Aynı anda sadece bir hayal seçebilirsin. Dilersen seçtiğin hayal ürününü değiştirebilirsin.

Hayallerimi sadece Chippinlerimle mi alabilirim? Chippinlerim yetmezse geri kalan miktarı kredi kartımdan ödeyebilir miyim?

Elbette, seçtiğin hayal için biriktirmeye devam etmek istemiyorsan, birikmiş Chippinlerini kullanıp üzerini kredi kartınla ödeyerek hayaline hızlıca ulaşabilirsin.

Kredi kartımı eklemem güvenli midir?

Kredi kartını eklemen güvenlidir. Kredi kartı bilgilerin, onayın dahilinde MasterCard by MasterPass altyapısı altında korunmaktadır. Chippin dahi bu bilgilere erişemeyecektir.

Kredi kartımı nasıl ekleyebilirim?

Menüde "kredi kartlarım" sayfasına girdikten sonra "yeni kart ekle" butonuna tıklayarak ekleyebilirsin.

Chippin ile alışveriş yapmam güvenli midir?

Chippin, alışveriş yapmak için güvenli bir platformdur. Kredi kartı saklama ve ödeme provizyonu alma işlemleri MasterCard güvencesiyle geliştirilmiş kart saklama ve hızlı ödeme çözümü olan MasterPass tarafından sağlanmaktadır.

Kredi kartımda limit olmadan alışveriş yapabilir miyim?

Hayalini satın alıyorsan ve yeteri kadar Chippin'in varsa elbette olabilir. Ancak alışveriş sırasında eklediğin kredi kartında limit yok ise ödeme işlemin onaylanmayacaktır.

Chippin'deki puan sistemi nasıldır?

Chippin ile yaptığın ödemelerin belli bir oranında Chippin kazanırsın. 1 Chippin 1 TL'ye denktir.

Kazandığım Chippinleri nerelerde harcayabilirim?

Kazandığın Chippinleri, seçtiğin hayal ürünlerini satın alırken ve Chippin üye noktalarında harcayabilir, arkadaşına tanımlayabilir veya nakit olarak banka hesabına alabilirsin.

Biriktirdiğim Chippinleri nereden takip edebilirim?

Biriken ve harcanabilir Chippinlerini uygulama ana sayfasında görebilirsin. Ayrıca tüm işlemlerin bildirimler halinde uygulama içinde görüntülenir ve aylık hesap ekstreleri ile de takip edebilirsin. Ayrıca, arkadaşların da gizlilik ayarlarında izin verdiğin sürece senin bildirimlerini görebilir.

Chippinlerim belli bir süre sonra silinecek mi?

Bir takvim yılı içerisinde Kasım ayı sonuna kadar hesabında biriktirdiğin harcanabilir Chippin bakiyen, o yılın Aralık ayının sonuna kadar geçerli olacak ve sonrasında silinecektir. Aynı takvim yılının Aralık ayında hesabında biriktirdiğin harcanabilir Chippin bakiyen ise bir sonraki yılın Aralık ayının sonuna kadar geçerli olacak ve sonrasında silinecektir.

Alışverişimi nasıl iptal edebilirim?

Alışveriş iptali, alışveriş gerçekleştirdiğin üye işyerinin iptal/iade prosedürü çerçevesinde söz konusu olabilecektir.

Alışverişimi iptal edersem kazandığım Chippinlere ne olacak?

Alışverişini iptal ettiğinde, kazandığın Chippin silinecektir. Bu alışveriş sonrasında kazanıp arkadaşına tanımladığın Chippinler varsa onlar da geri alınacaktır. Chippin harcadığın bir alışverişi kısmi olarak iptal ettiysen, iade edilen tutarın toplam tutara oranına göre harcanan Chippinler iade edilecektir, geri kalan tutar ödeme yaptığın kredi kartına iade edilecektir.

Kampanyalara nasıl katılabilirim?

Kampanya olan üye iş yerlerinden yaptığın alışveriş sonunda kampanyalara özel Chippinlerini kazanacaksın. Kampanyalara özel katılım kuralları kampanya koşullarında ayrıca belirtilmektedir.

Kampanyalardan nasıl haberdar olabilirim?

Uygulama içinde kampanyalar alanından Chippin kazandırma kampanyalarını görebilirsin. Ayrıca, seçeceğin hayal ürünlerinde özel indirimler de seni bekliyor.

Kampanyalardan yaralanmak için özel koşullar var mı?

Kampanya özelinde sunulan Chippinler ile ilgili kampanya alanlarına detaylar yer almaktadır. Özel koşulları bu alanlarda görebilirsin.

Chippin kampanyaları sürekli değişiyor mu?

Geçerlilik süresi ve diğer koşullar her kampanyada farklı olabilir. Kampanya detaylarında bu bilgileri bulabilirsin. Bazı kampanyalar sadece sana özel de olabilir.

Chippinlerimi arkadaşlarıma nasıl tanımlayabilirim?

Menüden Chippin harca veya anasayfadan birikimini harca kısmına tıklandığında arkadaşına destek ol butonundan istediğin arkadaşını seçip, Chippin tanımlayabilirsin. Ayrıca, ana menüden arkadaşlarına ulaşıp onları Chippin'e davet edebilir, hayalin için onlardan destek isteyebilir veya onların hayallerine destek olabilirsin. Ancak, arkadaşından gelen Chippinleri başka bir arkadaşına tanımlayamazsın. Arkadaşlarından da sana Chippin tanımlamalarını talep edebilirsin ancak 10'dan fazla arkadaşından destek alamazsın.

Chippin'i Facebook'la nasıl kullanabilirim?

Dilersen üyelik sırasında Facebook ile üye olabilirsin veya sonrasında ayarlar altındaki menüde "Facebook Hesabım" butonuna tıklayarak Facebook hesabını ekleyebilirsin. Böylece üyelik için gerekli kullanıcı bilgilerin ve arkadaş bilgilerin Facebook üzerinden Chippin'e aktarılır.

Facebook hesabım yok, arkadaşlarımı nasıl bulacağım?

Facebook hesabın yoksa Chippin kullanan arkadaşlarını uygulama içerisinde arama yaparak bulabilirsin.

Chippinlerimi nasıl nakde çevirebilirim?

Uygulama içerisinde ilgili bilgilerini vererek IBAN banka hesabını tanımladıktan sonra harcanabilir durumdaki kazandığın Chippinleri banka hesabına aktarma talebi iletebilirsin. Ay içerisindeki ödeme günlerinde talep ettiğin Chippin tutarı hesabına gönderilecektir. İletilen tutar üzerinden devlete vergi olarak ödenmek üzere %10 stopaj vergi kesintisi oluşmaktadır. Kazandığın Chippinlerin nakit olarak hesabına yatırılabilmesi için IBAN numaran, geçerli adres bilgin ve mali hükümler gereği ad-soyad ile TC kimlik numaranın gözüktüğü kimlik ön yüzü fotokopini Chippin numaran ve Chippin'e kayıt olduğun cep telefonun ile paylas@chippin.com adresine iletmen gerekiyor. Kimlik fotokopini paylaşırken sadece kimlik ön yüzünü ve sadece TC kimlik numarası ve ad soyad alanları gözükecek şekilde, diğer alanları kapatarak göndermen yeterli olacaktır. Bu bilgiler bizim elimize ulaştığı taktirde gerekli kontroller yapıldıktan 7 iş günü sonra nakit talebinde bulunduğun tutar %10 Stopaj vergisi kesilerek vermiş olduğun IBAN numarasına yatırılacaktır.

Müşteri hizmetlerine nasıl ulaşabilirim?

0850 210 83 93 numarasından ulaşabilirsin. Ayrıca, paylas@chippin.com adresine e-posta göndererek şikâyet ve önerilerini paylaşabilirsin.

Hangi kartlar ile ödeme yapabilirim?

Ödemelerini uyumlu bankaların kartları ile (MasterCard, Visa), MasterPass hesap şifrenle onaylayarak, güvenle yapabilirsin. Şimdilik Debit kart ve ön ödemeli kartlar ile ödeme yapamazsın.

Chippinlerimi nakit olarak almak için belirli bir alt limit var mı?

Evet, Chippinlerini nakit olarak almak için mali hükümler gereği alt limit 50 TL'dir ve birikimlerini yılda 3 kere nakit paraya çevirebilirsin. Sadece üye iş yerlerinde Chippin üzerinden yapmış olduğun ödemelerinden kazandığın Chippinlerini nakit olarak geri alabilirsin. Örneğin; belirli Chippin noktalarında kampanya bazlı ek olarak kazanılan Chippinler ile üyelik, arkadaş daveti gibi kampanyalarda kazanılan Chippinler nakite çevrilemez. Kampanyalara özel nakite çevirme kuralları kampanya koşullarında ayrıca belirtilmektedir.

Kredi kartına taksit yapılıyor mu?

Chippin ile yapılan alışverişlerde, taksit yapılabilen işyerlerinde, Yapı Kredi kredi kartlarına 9 taksit imkanı bulunmaktadır.

Alışveriş den kazandığım Chippinleri ne kadar süre sonra kullanılabilirim?

Alışverişinden hemen sonra kazandığın Chippinler uygulamaya yükleniyor ancak Chippinleri hayalinde harcamak veya nakit talebinde bulunmak için belirli sürelerin geçmesi gerekiyor. Bunun için katıldığın kampanyanın detaylarını takip edebilirsin.

Kredi kartıyla ödeme yapacağım ancak taksit seçeneklerini görüntüleyemiyorum. Neden?

Chippin ile yapılan alışverişlerde taksit seçeneği sadece taksit yapılabilen işyerlerinden görüntülenebilmektedir.

World kredi kartımla yaptığım ödemelerde Worldpuan kazanabilir miyim?

Chippin'de World kredi kartıyla yapılan alışverişlerde Worldpuan kazanılamamaktadır. Chippin ile yaptığın ödemelerde Chippin kazanacaksın.

Chippin'de istediğim banka kartımı saklayabilir miyim?

MasterPass'e tüm kartlar OTP doğrulamasından geçtikten sonra eklenebilmektedir. Akbank, Denizbank, Finansbank, Garanti Bankası, Halk Bank, HSBC, ING, Odeabank, TEB, Türkiye İş Bankası, Vakıfbank, Yapı Kredi ve Ziraat Bankası'na ait kartlarını Chippin'de saklayabilirsin.

Mevcut MasterPass hesabımdaki kartlarımı Chippin'de kullanabilir miyim?

Önceden MasterPass'e kayıtlı kartlarını onaylayarak Chippin'de de kullanabilirsin.

Chippin üyeliğimi nasıl iptal edebilirim? Uygulamayı silmem yeterli mi?

Chippin üyeliğini iptal etmek için öncelikle uygulamada yer alan Profilim sayfasında Düzenle diyerek sayfanın en altında yer alan cep telefonu ve e-posta adresi izin metnini iptal ederek bildirimlerini kapatmalısın. Ardından uygulamayı cihazından silebilirsin.

Hayalimi nasıl satın alabilirim?

Hayalini satın alabilmek için hayalinin ait olduğu üye iş yerinden hayal ürününü Chippin ile ödeme yaparak satın alman gerekiyor. Hayalinin ait olduğu üye iş yerine göre hayalini gidip alabilir veya uzaktan mobil ödeyebilirsin. Dilersen ödemende Chippinlerimi Harca seçeneğini seçerek Chippin bakiyeni harcayabilirsin.

Hediye Paketim Nedir?

Hediye Paketim, Chippin'deki ilgili markalara giderek istediğin ürünlerden oluşan bir paket oluşturduğun ve bu pakete ulaşmak için arkadaşlarından da destek alabildiğin bir Chippin özelliğidir.

Üye olurken kullandığım e-posta adresimi nereden değiştirebilirim?

Uygulama içerisinde menüden profilime gidip düzenle dedikten sonra açılan ekranda a-posta adresinin yazdığı yere yeni eklemek istediğin e-posta adresini yazarak güncelle demelisin. Uygulama içerisinde e-posta adresi kullanıcıya özeldir. Aynı e-posta adresi ile birden fazla üyelik gerçekleştirilemez.

Hediye Paketim'e nasıl katılabilirim?

Hediye Paketim'e katılmak için öncelikle kampanyanın geçerli olduğu Arçelik mağazasına gitmelisin ve almak istediğin ürünleri seçip hediye paketini oluşturmalısın.

Kupon kodu kullanabileceğim kampanyalar hangileridir?

Kupon kodu geçen bir kampanya yaptığımız zaman Chippin kullanıcılarına uygulama içerisinde duyurulacaktır.

Kupon kodunu nerelerden elde edebilirim?

Kupon kodunun geçtiği markaya ve kampanyaya göre bu değişiklik gösterecek. Böyle bir kampanyamız olduğunda nereden elde edileceği konusunda bilgilendirileceksin.

Chippin ile nasıl ödeme yapabilirim?

Öncelikle kredi kartını uygulamaya eklemelisin. Böylece kredi kartını yanında taşımana gerek yok. Kredi kartı bilgilerin Chippin içerisinde MasterCard MasterPass altyapısı ile güvenli bir şekilde tutulmaktadır. Ödeme işlemi sırasında öncelikle uygulama ana sayfasında yer alan "Ödeme Yap"a tıklamalısın. Chippin ile ödeme yapacağın zaman Chippin numaranı veya dilersen cep telefon numaranı söylemen yeterli. Sonrasında mobil ekranına alışveriş yaptığın yer ve tutar bilgilerin gelecek, tek yapman gereken ödeme yapmak istediğin kredi kartını girmen ve varsa taksit seçeneğini seçmen. Sonrasında MasterCard MasterPass uygulamasına özel belirlediğin MasterPass şifren ile veya cep telefonuna gelecek 3D secure şifresini girerek ödemeni onaylayacaksın. Ödeme onayını gördüğünde ödeme tamamlanmıştır ve Chippin kazanmış olacaksın. Böylece alışveriş yaptığın yer sana satın aldığın ürünleri ve faturanı vererek işlemi sonlandıracaktır.

Hediye Paketim'e katılmak için bir alt limit var mıdır?

Hediye paketinin süresini en az 2 hafta olacak şekilde Arçelik mağazasıyla birlikte belirlemelisin. Hediye paketine eklenen ürünlerin toplam tutarı 500 TL ve üzerinde olmalıdır.

Hediye Paketim için arkadaşlarımdan nasıl destek isterim?

Hediye paketini oluşturduktan sonra Hediye Paketim bölümünün en altındaki "Arkadaşlarından Destek İste"ye basarak Chippin'deki arkadaşlarından paketine destek olmalarını isteyebilirsin. Arkadaşlarından destek alabilmek için onları Chippin'de arkadaş olarak ekleyebilir, Chippin kullanmıyorlarsa onları Chippin'e davet edebilirsin.

Hediye Paketim'e arkadaşlarım ne kadar destek olabilir?

Destek istediğin Chippin arkadaşların hediye paketine en az 50 TL, en fazla paketinin tutarı kadar destek olabilir. Eğer paketine ulaşmana 50 TL altında bir tutar kaldıysa o tutar kadar destek olabilirler.

Hediye Paketim için sadece arkadaşlarımdan mı destek isteyebilirim?

Evet, paketine sadece Chippin'deki arkadaşların destek olabilir. Arkadaşlarından destek alabilmek için onları Chippin'de arkadaş olarak ekleyebilir, Chippin kullanmıyorlarsa onları Chippin'e davet edebilirsin.

Hediye Paketim için kendim ödeme yapabilir miyim?

Evet, belirlenen süre içerisinde hediye paketin için gerekli olan miktara ulaşamadıysan veya kalan tutarı kendin ödemek istersen ilgili Arçelik mağazasına gidip, eksik olan miktarı ödeyebilirsin.

Arkadaşımın hediye paketine nasıl destek olabilirim?

Arkadaşının hediye paketine destek olabilmen için arkadaşının senden destek istemesi gerekiyor, sonrasında onun paketi için ödeme yapabilirsin.

Arkadaşımın hediye paketine sadece birikmiş Chippinlerimle mi destek olabilirim?

Hayır, birikmiş Chippinlerin ile destek olabileceğin gibi Chippin'e eklemiş olduğun kredi kartın ile de arkadaşının hediye paketine ödeme yaparak destek olabilirsin.

Arkadaşımın hediye paketine destek olurken Arçelik'in verdiği Chippin faydalarını kazanabilecek miyim?

Evet, arkadaşının Arçelik Hediye Paketi'ne destek olurken, desteğinin kredi kartın ile yaptığın kısmından, o an geçerli kampanyalara göre Chippin kazanacaksın.

Hediye Paketim'i belirlenen sürede tamamlamazsam ne olur?

Eğer hediye paketi için gerekli olan miktar, belirlenen sürede tamamlanmaz ise hediye paketin iptal olacaktır. Bu durumda hediye paketi için Chippin arkadaşlarından destek aldıysan, bu destek tutarları arkadaşlarına iade edilecektir.

Hediye Paketim'i tamamlamaktan vazgeçip iptal edersem arkadaşlarımdan gelen destekler ne olur?

Hediye Paketini tamamlamaktan vazgeçip iptal edersen, bu durumda hediye paketin için Chippin arkadaşlarından aldığın destek tutarları arkadaşlarına iade edilecektir.

Hediye Paketim özelliğini sadece Arçelik mağazalarında mı kullanabiliyorum?

Hediye Paketim kurgusu şu anda sadece Arçelik mağazalarında kullanılabilmektedir.

Bir cihazda birden fazla Chippin hesabına üye girişi yapabilir miyim?

Chippin'de bir cep telefonu numarası ve bir cihaz ile sadece bir Chippin hesabı kullanılabilmektedir. Kullandığın cihaz ile ilk üye girişi yaptığın Chippin hesabı eşleşmektedir. Bu nedenle kullandığın cihaz ile sadece bir Chippin hesabına girebileceksin. Detaylı bilgi için 0850 210 83 93 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsin.