Yükleniyor...

Sıkça Sorulan Sorular

CHIPPIN Nedir?

Chippin, hayatının her noktasına dokunan pek çok markada kampanya ve avantaj sunan, ödedikçe kazandıran mobil ödeme uygulamasıdır. Uygulamaya MasterPass güvencesi ile kredi kartını kolayca ekleyebilir, anlaşmalı markalardan alışveriş yaparak Chippin kazanabilirsin. Kazandığın Chippinleri üye noktalarda ödeme yaparken kullanabilir, arkadaşlarına transfer edebilir ya da nakit olarak geri alabilirsin. Eğer uygulamada görmek istediğin başka markalar varsa, o markalara ait alışveriş fişlerinin fotoğrafını çekip 'Fiş Gönder' alanından bize iletirsen onları da Chippin'e katmak için harekete geçeceğiz.

CHIPPIN hakkında detaylı bilgiye nasıl ulaşabilirim?

Chippin kullanım koşullarını mobil uygulamada ve www.chippin.com web sitesinde bulabilirsin.

CHIPPIN ücretli bir uygulama mıdır?

Chippin üyeliği ücretsizdir.

Akıllı telefonum internete bağlı olmadığı zaman CHIPPIN'i kullanabilir miyim?

Ne yazık ki Chippin'e sadece internet bağlantısı üzerinden erişebilirsin.

CHIPPIN'e nasıl üye olabilirim?

Chippin'i akıllı telefonuna AppStore'dan iOS 10.0 ve üzeri işletim sistemleri (iPhone 5 ve sonrası) veya Google Play'den Android 5.0 ve üzeri işletim sistemleri olan cihazlar üzerinden indirdikten sonra, uygulama içindeki adımları takip ederek üye olabilirsin.

CHIPPIN üyeliğimi nasıl iptal edebilirim? Uygulamayı silmem yeterli mi?

Chippin üyeliğini iptal etmek için öncelikle uygulamada yer alan Profilim sayfasında Düzenle diyerek sayfanın en altında yer alan cep telefonu ve e-posta adresi izin metnini iptal ederek bildirimlerini kapatmalısın. Ardından uygulamayı cihazından silebilirsin. Konu ile ilgili diğer soruların veya işlemlerin için paylas@chippin.com adresine mail gönderebilirsin.

Bir cihazda birden fazla CHIPPIN hesabına üye girişi yapabilir miyim?

Chippin'de bir cep telefonu numarası ve bir cihaz ile sadece bir Chippin hesabı kullanılabilmektedir. Kullandığın cihaz ile ilk üye girişi yaptığın Chippin hesabı eşleşmektedir. Bu nedenle kullandığın cihaz ile sadece bir Chippin hesabına girebileceksin. Detaylı bilgi için 0850 502 95 85 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsin.

CHIPPIN üyeliğimi bir başkası kullanabilir mi?

Tabii ki hayır, üyelik kişiye özeldir.

CHIPPIN'e üye olduğum cep telefonu numaram değişirse yeniden üye mi olmam gerekiyor?

Evet, Chippin'de her cep telefonu numarası bir üyeliği temsil etmektedir. O nedenle yeni bir cep telefonu numarası ile Chippin kullanmak istiyorsan, o cep telefonu numarası ile yeni bir Chippin üyeliği oluşturmalısın.

Cep telefonum değiştiği için yeniden üye oldum. Eski hesabımdaki CHIPPINlerim ne olacak?

Hesap birleştirme gibi bir uygulamamız bulunmamaktadır. Bu nedenle eski hesabındaki Chippinlerini kullandıktan sonra yeni hesabına geçmeni tavsiye ederiz.

Üye olurken kullandığım e-posta adresimi nereden değiştirebilirim?

Uygulama içerisinde 'Diğer' menüsünden Profilim'e gidip Düzenle kısmından e-posta adresinin yazdığı yere, yeni eklemek istediğin e-posta adresini yazarak güncelle tuşuna basmalısın. Uygulama içerisinde e-posta adresi kullanıcıya özeldir bu nedenle aynı e-posta adresi ile birden fazla üyelik gerçekleştirilemez.

Üyelik şifremi unuttum ne yapmalıyım?

Uygulamanı güncelleyerek son versiyonu kullanman durumunda şifre belirlemene gerek kalmayacak ve her oturum açmada üyeliğine ait cep telefonuna gelecek şifre ile üye girişi yapabileceksin. SMS ile gelen şifreyi 1 dakika içerisinde girmezsen tek kullanımlık şifrenin e-posta ile gönder seçeneği ile mail adresine gelmesini isteyebilir veya yeniden SMS talebinde bulunabilirsin.

CHIPPIN'i Facebook'la nasıl kullanabilirim?

Dilersen üyelik sırasında Facebook ile üye olabilir veya sonrasında ayarlar altındaki menüde "Facebook Hesabım" butonuna tıklayarak Facebook hesabını ekleyebilirsin. Böylece üyelik için gerekli kullanıcı bilgilerin ve arkadaş bilgilerin Facebook üzerinden Chippin'e aktarılır.

Facebook hesabım yok, arkadaşlarımı nasıl bulacağım?

Facebook hesabın yoksa Chippin kullanan arkadaşlarını uygulama içerisinde arama yaparak bulabilirsin.

Arkadaşımın beni CHIPPIN'e davet ederken verdiği kod ile nasıl üye olabilirim? Bu kod ile üye olduğumda CHIPPIN kazanır mıyız?

Arkadaşını iletmiş olduğu davet kodunu üye olurken bilgilerini girdiğin ekranda 'Davet Kodu' alanına girmelisin. O dönemde duyurulan bir davet kampanyası var ise davet kodunu girdiğin arkadaşın ile belirtilen tutarlarda Chippin kazanabilirsiniz. Kampanya detaylarına uygulama içerisinden ve www.chippin.com adresinden ulaşabilirsin.

CHIPPIN'e üyeyim, nasıl Davet Kodu girebilirim?

Chippin içerisinde 'Profilim' alanından 'Ayarlar'a girdiğinde göreceğin Davet Kodu alanına girebilirsin.

Kredi kartımı nasıl ekleyebilirim?

Diğer menüsünden "Kredi Kartlarım" sayfasına girdikten sonra "Yeni Kart Ekle" butonuna tıklayarak ekleyebilirsin.

Kredi kartımı eklemem güvenli midir?

Kredi kartını eklemen güvenlidir. Kredi kartı bilgilerin, onayın dahilinde Mastercard by Masterpass altyapısı altında korunmaktadır. Chippin dahi bu bilgilere erişemeyecektir.

Eklediğim kredi kartımı nasıl silebilirim?

Ana sayfa Diğer menüsünden 'Kredi Kartlarım' alanına girerek silmek istediğin kredi kartını sola kaydırdığında çıkan 'Sil' butonuna tıklayıp eklediğin kredi kartını silebilirsin. Sildiğin kredi kartın Masterpass hesabından da silinecektir. Sonra dilediğin zaman yeniden kartını ekleyebilirsin.

Birden fazla kredi kartı ekleyebilir miyim?

Evet, 5 karta kadar kredi kartı ekleyebilirsin.

Kredi kartına taksit yapılıyor mu?

Chippin ile yapılan alışverişlerde, taksit yapılabilen işyerlerinde, World özellikli Yapı Kredi kredi kartlarına taksit imkanı bulunmaktadır. Taksit sayıları ödeme yapılacak firmaya göre değişiklik gösterebilmektedir. Belirli dönemlerde ek taksit kampanyası veya World özellikli farklı kredi kartlarına da taksit imkanı sunulmaktadır. İş yerinin anlaşmasına veya banka kampanyalarına bağlı olarak değişiklik gerçekleşebildiği için ödeme yapmak istediğin Chippin markasına ödemeden önce danışmanı tavsiye ederiz.

Kredi kartıyla ödeme yapacağım ancak taksit seçeneklerini görüntüleyemiyorum. Neden?

Chippin ile yapılan alışverişlerde taksit seçeneği sadece taksit yapılabilen işyerlerinden görüntülenebilmektedir.

World kredi kartımla yaptığım ödemelerde Worldpuan kazanabilir miyim?

Chippin'de World kredi kartıyla yapılan alışverişlerde Worldpuan kazanılamamaktadır. Chippin ile yaptığın ödemelerde Chippin kazanacaksın.

CHIPPIN'de istediğim banka kartımı saklayabilir miyim?

Masterpass'e tüm kartlar OTP doğrulamasından geçtikten sonra eklenebilmektedir. Chippin'de Mastercard veya Visa olan bütün yurt içi kredi kartları saklanabilmektedir. Banka kartları ise eklenebilse dahi Chippin ile yapılan ödemelerde kullanılamamaktadır.

Mevcut Masterpass hesabımdaki kartlarımı CHIPPIN'de kullanabilir miyim?

Önceden Masterpass'e kayıtlı kredi kartlarını onaylayarak Chippin'de de kullanabilirsin.

Hangi kartlar ile ödeme yapabilirim?

Ödemelerini uyumlu bankaların kartları ile (Mastercard, Visa), Masterpass hesap şifrenle onaylayarak, güvenle yapabilirsin. Aynı şartları sağlayan kredi kartlarına bağlı sanal kartların ile de ödemeni tamamlayabilirsin. Debit kart (hesap kartları), American Express (Amex) ve ön ödemeli kartlar ile şimdilik ödeme yapamazsın.

CHIPPIN ile alışveriş yapmam güvenli midir?

Chippin, alışveriş yapmak için güvenli bir platformdur. Kredi kartı saklama ve ödeme provizyonu alma işlemleri Mastercard güvencesiyle geliştirilmiş kart saklama ve hızlı ödeme çözümü olan Masterpass tarafından sağlanmaktadır. Kartını eklerken her kullanıcı kişiye özel 6 haneli bir Masterpass şifresi belirlemektedir. Belirlediğin şifreyle Chippin'de güvenle mobil ödeme yapabilirsin.

CHIPPIN ile nasıl ödeme yapabilirim?

Kredi kartını uygulamaya eklemelisin. Kredi kartı bilgilerin Chippin içerisinde Mastercard Masterpass altyapısı ile güvenli bir şekilde tutulmaktadır. Ödeme işlemi sırasında öncelikle uygulama ana sayfasında yer alan "Ödeme Yap" butonuna tıklamalısın. Chippin ile ödeme yapacağın zaman Chippin numaranı söylemen yeterli. Sonrasında mobil ekranına alışveriş yaptığın yer ve tutar bilgilerin gelecek, tek yapman gereken ödeme yapmak istediğin kredi kartını seçmen ve varsa taksiti belirlemen. Dilersen birikmiş Chippin bakiyeni de harcayabilirsin. Sonrasında Mastercard Masterpass uygulamasına özel belirlediğin Masterpass şifren ile ödemeni onaylayacaksın. Ödeme onayını gördüğünde ödeme tamamlanmıştır ve Chippin kazanmış olacaksın. Böylece alışveriş yaptığın yer sana satın aldığın ürünleri ve faturanı vererek işlemi sonlandıracaktır.

Kredi kartımda limit olmadan alışveriş yapabilir miyim?

Eğer yapacağın ödemen için yeteri kadar Chippin'in varsa elbette olabilir. Ancak kredi kartından tutar ödemesi yapacaksan, alışveriş sırasında eklediğin kredi kartında limit yok ise ödeme işlemin onaylanmayacaktır.

CHIPPIN'deki puan sistemi nasıldır?

Chippin ile yaptığın ödemelerin belli bir oranında Chippin kazanırsın. 1 Chippin 1 TL'ye denktir.

Kazandığım CHIPPINleri nerelerde harcayabilirim?

Kazandığın Chippinleri, Chippin üye noktalarında ödeme yaparken kullanılabilir, arkadaşına transfer edebilir veya nakit olarak banka hesabına alabilirsin. Kazanılan Chippinlerin transfer edilmesi ve nakit olarak talep edilmesi kampanya özelinde değişiklik gösterebilmektedir. Bilgiler ilgili kampanyaların detaylarında yer almaktadır.

Alışverişten kazandığım CHIPPINleri ne kadar süre sonra kullanılabilirim?

Alışverişinden kazandığın Chippinler anında uygulamaya yükleniyor ancak Chippinleri harcamak veya nakit talebinde bulunmak için iade süreleri baz alınarak belirlenen sürelerin geçmesi gerekiyor. Sürelerle ilgili bilgiler kampanyaların detaylarında yer almaktadır.

Biriktirdiğim CHIPPINleri nereden takip edebilirim?

Biriken ve harcanabilir ana sayfadaki 'Birikimim' yazan alandan görebilirsin. Bu alana tıklayarak birikiminin harcanabilme detaylarını da görüntüleyebilirsin. Tüm işlemlerin bildirimler halinde uygulama içinde görüntülenir ve tüm hareketlerini de 'Hesap Hareketleri' alanından takip edebilirsin. Ayrıca, arkadaşların da gizlilik ayarlarında izin verdiğin sürece senin bildirimlerini görebilir.

CHIPPINlerim belli bir süre sonra silinecek mi?

Kampanya bazlı kazandığın ve geçerlilik tarihi açıkça belirtilen Chippinler haricinde, kazandığın Chippinler ise, ilgili kampanya koşullarında aksi belirtilmediği sürece, kazandığın tarihten itibaren 1 (bir) yıl sonra silinecektir.

Alışverişimi nasıl iptal edebilirim?

Alışveriş iptali, alışveriş gerçekleştirdiğin üye iş yerinin iptal/iade prosedürü çerçevesinde olabilecektir. Chippin bir ödeme aracı olduğunda detaylı bilgi için işlemi yaptığın marka ile iletişime geçmelisin.

Alışverişimi iptal edersem kazandığım CHIPPINlere ne olacak?

Alışverişini iptal ettiğinde, kazandığın Chippinler silinecektir. Bu alışveriş sonrasında kazanıp arkadaşına tanımladığın Chippinler varsa onlar da geri alınacaktır. Chippin harcadığın bir alışverişi kısmi olarak iade ettiysen, ilk olarak ödeme yaptığın kredi kartına iade gerçekleştirilecek, kalan tutar ise kullanılan Chippinlerin üzerinden iade edilecektir. İade ettiğin Chippinlerin iade anında kullanım süresi dolmuşsa iade gerçekleşmez. Kredi kartın ile iade ettiğin tutar üzerinden kazandığın Chippinler iade tamamlandığında silinecektir.

CHIPPINlerimi arkadaşlarıma nasıl transfer edebilirim?

Menüdeki 'Birikimin' kısmına tıklandığında arkadaşına destek olabileceğin bakiyeni göreceksin. Bu alana tıklayarak istediğin arkadaşını seçip, Chippinlerini transfer edebilirsin. Ayrıca, 'Arkadaşlarım' menüsünden arkadaşlarına ulaşıp onları Chippin'e davet edebilir, onlardan destek isteyebilir veya onlara destek olabilirsin. Ancak, arkadaşından gelen Chippinleri başkasına transfer edemezsin.

CHIPPINlerimi nasıl nakit paraya çevirebilirim?

Uygulama içerisinde gerekli bilgilere ek olarak, IBAN numaranı tanımladıktan sonra harcanabilir durumdaki Chippinlerinin banka hesabına transferini talep edebilirsin. Talep ettiğin Chippin tutarı, ay içerisindeki ödeme günlerinde hesabına gönderilecektir. Kazandığın Chippinlerin TL karşılığının banka hesabına yatırılabilmesi için uygulama içinden talepte bulunurken, TC Kimlik numaran dahil olmak üzere gerekli bilgileri eksiksiz ve doğru olarak girmen gerekiyor. Tüm bilgilerin kontrolleri ardından 10 iş günü sonra nakit talebinde bulunduğun tutar %10 oranında hizmet bedeli alınarak ve geri kalan tutar üzerinden vergi dairesine ödenmek üzere %10 vergi kesintisi yapılarak vermiş olduğun IBAN numarasına yatırılacaktır. Bilgilerin eksik veya yanlış olması halinde, vergi dairesine yapılan bildirim doğrulanamadığından ilgili tutarın banka hesabına yatırılması mümkün olmayacaktır. Bilgilerin eksik veya yanlış olması nedeniyle doğabilecek zararlardan Tanı A.Ş. sorumluluk kabul etmez.

CHIPPINlerimi nakit paraya çevirmek için belirli bir alt limit var mı?

Evet, Chippinlerini nakit olarak almak için talep ettiğin tutar 350 TL ile 750 TL arasında olmalı. Yılda en fazla 2 kez ve aynı ayda 1 defa olmak üzere nakit talebinde bulunabilirsin. Sadece üye iş yerlerinde Chippin üzerinden yapmış olduğun ödemelerinden kazandığın ve belirtilen Chippinlerini nakit olarak geri alabilirsin. Örneğin; belirli Chippin noktalarında kampanya bazlı ek olarak kazanılan Chippinler ile üyelik, arkadaş daveti gibi kampanyalarda kazanılan Chippinler nakit paraya çevrilemez. Kampanyalara özel nakit paraya çevirme kuralları ilgili kampanyanın detaylarında ayrıca belirtilmektedir.

Kampanyalara nasıl katılabilirim?

Kampanya olan üye iş yerlerinden yaptığın alışveriş sonunda kampanyalara özel Chippinlerini kazanacaksın. Kampanyalara özel katılım kuralları kampanya koşullarında ayrıca belirtilmektedir.

Kampanyalardan nasıl haberdar olabilirim?

Uygulama içinde kampanyalar alanından Chippin kazandırma kampanyalarını görebilirsin. Bildirimlere izin verdiğin sürece, kampanyalar ile ilgili bilgilere gelen iletişimlerle de ulaşabileceksin.

Kampanyalardan yaralanmak için özel koşullar var mı?

Kampanya özelinde sunulan Chippinler ve yararlanma koşulları ile ilgili kampanyaların detaylarında yer almaktadır. Özel koşulları bu alanlarda görebilirsin.

CHIPPIN kampanyaları sürekli değişiyor mu?

Kampanyaların geçerlilik süresi ve diğer koşullar değişiklik gösterebilir. Yeni ve farklı kampanyalar sunabilmek için kampanyalarımız sürekli değişmekte ve yenilenmektedir. Bunun yanında bazı kampanyalar sadece sana özel de olarak da değişebilir ve oluşturulabilir. Kampanyaları düzenli takip edip, bizden gelecek bildirimlere izin vererek bu kampanyaları yakalayabilirsin.

Kupon kodu kullanabileceğim kampanyalar hangileridir?

Kupon kodu geçen bir kampanya yaptığımız zaman Chippin kullanıcılarına uygulama içerisinde duyurulacaktır.

Kupon kodunu nerelerden elde edebilirim?

Kupon kodunun geçtiği markaya ve kampanyaya göre bu değişiklik gösterecek. Böyle bir kampanyamız olduğunda nereden elde edileceği konusunda bilgilendirileceksin.

Hediye Paketim Nedir?

Hediye Paketim, Chippin'deki ilgili markalara giderek istediğin ürünlerden oluşan bir paket oluşturduğun ve bu pakete ulaşmak için arkadaşlarından da destek alabildiğin bir Chippin özelliğidir.

Hediye Paketim'e nasıl katılabilirim?

Hediye Paketim'e katılmak için öncelikle kampanyanın geçerli olduğu Arçelik mağazasına giderek almak istediğin ürünleri seçip hediye paketini oluşturmalısın.

Hediye Paketim'e katılmak için bir alt limit var mıdır?

Hediye paketinin süresini en az 2 hafta olacak şekilde Arçelik mağazasıyla birlikte belirlemelisin. Hediye paketine eklenen ürünlerin toplam tutarı 500 TL ve üzerinde olmalıdır.

Hediye Paketim için arkadaşlarımdan nasıl destek isterim?

Hediye paketini oluşturduktan sonra Hediye Paketim bölümünün en altındaki "Arkadaşlarından Destek İste"ye basarak Chippin'deki arkadaşlarından paketine destek olmalarını isteyebilirsin. Arkadaşlarından destek alabilmek için onları Chippin'de arkadaş olarak ekleyebilir, Chippin kullanmıyorlarsa onları Chippin'e davet edebilirsin.

Hediye Paketim'e arkadaşlarım ne kadar destek olabilir?

Destek istediğin Chippin arkadaşların hediye paketine en az 50 TL, en fazla paketinin tutarı kadar destek olabilir. Eğer paketine ulaşmana 50 TL altında bir tutar kaldıysa o tutar kadar destek olabilirler.

Hediye Paketim için sadece arkadaşlarımdan mı destek isteyebilirim?

Evet, paketine sadece Chippin'deki arkadaşların destek olabilir. Arkadaşlarından destek alabilmek için onları Chippin'de arkadaş olarak ekleyebilir, Chippin kullanmıyorlarsa onları uygulamaya davet edebilirsin.

Hediye Paketim için kendim ödeme yapabilir miyim?

Evet, belirlenen süre içerisinde hediye paketin için gerekli olan miktara ulaşamadıysan veya kalan tutarı kendin ödemek istersen ilgili Arçelik mağazasına gidip, eksik olan miktarı ödeyebilirsin.

Arkadaşımın hediye paketine nasıl destek olabilirim?

Arkadaşının hediye paketine destek olabilmen için arkadaşının senden destek istemesi gerekiyor, sonrasında onun paketi için ödeme yapabilirsin.

Arkadaşımın hediye paketine sadece birikmiş CHIPPINlerimle mi destek olabilirim?

Hayır, birikmiş Chippinlerin ile destek olabileceğin gibi Chippin'e eklemiş olduğun kredi kartın ile de arkadaşının hediye paketine ödeme yaparak destek olabilirsin.

Arkadaşımın hediye paketine destek olurken Arçelik'in verdiği CHIPPIN faydalarını kazanabilecek miyim?

Evet, arkadaşının Arçelik Hediye Paketi'ne destek olurken, desteğinin kredi kartın ile yaptığın kısmından, o an geçerli kampanyalara göre Chippin kazanacaksın.

Hediye Paketim'i belirlenen sürede tamamlamazsam ne olur?

Eğer hediye paketi için gerekli olan miktar, belirlenen sürede tamamlanmaz ise hediye paketin iptal olacaktır. Bu durumda hediye paketi için Chippin arkadaşlarından destek aldıysan, bu destek tutarları arkadaşlarına iade edilecektir.

Hediye Paketim'i tamamlamaktan vazgeçip iptal edersem arkadaşlarımdan gelen destekler ne olur?

Hediye Paketini tamamlamaktan vazgeçip iptal edersen, bu durumda hediye paketin için Chippin arkadaşlarından aldığın destek tutarları arkadaşlarına iade edilecektir.

Hediye Paketim özelliğini sadece Arçelik mağazalarında mı kullanabiliyorum?

Hediye Paketim kurgusu şu anda sadece Arçelik mağazalarında kullanılabilmektedir.

İletişim

0850 502 95 85 numarasından ulaşabilirsin. Ayrıca, paylas@chippin.com adresine e-posta göndererek şikâyet ve önerilerini paylaşabilirsin.