Yükleniyor...

KAMPANYA DETAYLARI

Her şey bİr kahve İle başlar

"Araştırmacılar kahvenin Habeşistan'ın Kaffa yöresinde keşfedildiğini söyler. En yaygın efsaneyse bu ağacın meyvelerini yiyen keçilerin neşeyle koşturduğunu fark eden çobana dair anlatılandır. Kahvenin on altıncı yüzyıla doğru Mekke'ye giden hacılar sayesinde İran ve Kuzey Afrika'ya taşındığı bilinir. Mekke'nin 1517'de Türk imparatoru I. Selim tarafından fethiyse kahvenin tarihinde yeni bir sayfa açmıştı. Kahve kısa sürede İstanbul'da şöhret kazanmış, kahve içilip sohbet edilen ve türlü masa oyunu oynanan 'kahvehane' adlı mekânlar kurulmuş, gezginlerin ilgisini çeken bu içecek ve mekânlar Avrupa'yı sarmıştı."

Selamlique adı eski Türk konak, köşk ve saraylarının 'selamlık' kısmından gelir. Buralar gelenlerin karşılandığı, kabul ve görüşmelerin yapıldığı, sohbet edilen, misafir ağırlanan bölümlerdi. Yapının Harem denilen iç kısımlarından ayrılmış bu bölümlerin 'selam' sözcüğünden türetilen bir isim taşımasının sırrıysa buralarda sıklıkla ziyaretçi kabul edilmesinde, selamlaşılmasında yatıyordu. Selamlique kendisine bu ismi seçerken bir yanıyla, çoğu zaman birileriyle beraber ve sohbet eşliğinde içilen, belli ritüellerle ikram edilen Türk kahvesinin sosyalleştiriciliğine işaret ediyor, diğer yanıyla herkesi Türk kahvesinin bu büyüleyici selamlığına çağırıyordu.
Türk kahvesi yüzyılları aşan geçmişindeki hikâyelerden ritüellerine ve servis takımlarına, kahve tutkunlarına cezbedici bir dünya sunar. Bu dünyanın içine dahil olmak, sevdiklerine hediye almak ya da misafirlerini bu deneyimle ağırlamak istediğin zaman Chippin üye iş yeri olan Selamlique'a ziyaret edebilir Chippin ile yaptığın ödemelerden %8,5 Chippin kazanabilirsin.
(selamlique.com)
Kazandığın Chippinleri alışverişinden 1 gün sonra harcayabilirsin. Chippin bakiyesi kullanarak yaptığın ödemeler üzerinden tekrar Chippin kazanamazsın.
Kampanya 31 Aralık 2019'a kadar geçerlidir. Chippin ve Selamlique kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.


  • Son Katılım Tarihi: 31.12.2019
  • Geçerli Noktalar: