Yükleniyor...

Sıkça Sorulan Sorular

CHIPPIN Nedir?

300'den fazla markada özel teklifler sunan mobil ödeme özellikli alışveriş uygulaması Chippin, cüzdana, paraya ve kredi kartına temas etmeden cep telefonu ile kolayca ödeme yapmanı sağlar ve her ödemende geri kazandırır.

CHIPPIN Market nedir?

Chippin Market, Chippin kullanıcılarının online market alışverişi yapmasını sağlayan bir platformdur. Chippin Market'ten verilen siparişler yapılan iş birliği ile istegelsin tarafından gönderilmektedir.

CHIPPIN Market'ten alışveriş yapmak için üye olmam gerekiyor mu?

Chippin'e üye olduğun için ayrıca üye olman gerekmiyor. Ancak siparişinin ve faturanın sana teslim edilebilmesi için adres ve e-posta gibi bilgilerini Chippin Market bölümünde yer alan "Hesabım" menüsünden tamamlaman gerekiyor. Telefon bilgin ise Chippin'e üye olduğun cep telefonu numaran olarak gelecek ve değiştirilemeyecektir.

CHIPPIN hakkında detaylı bilgiye nasıl ulaşabilirim?

Chippin kullanım koşullarını mobil uygulamada ve www.chippin.com web sitesinde bulabilirsin.

CHIPPIN Market'te kayıtlı bilgilerimi nereden görebilir / değişiklik yapabilirim?

Kişisel bilgilerini "Hesabım" menüsünden görebilirsin. Yeni adres ekleyebilir, adresini değiştirebilir ya da silebilirsin. Yine aynı menüden siparişlerini görebilir, siparişinin saatini değiştirebilir, dilersen iptal edebilir ya da aynı siparişi tekrar verebilirsin.

CHIPPIN ücretli bir uygulama mıdır?

Chippin üyeliği ücretsizdir.

CHIPPIN Market'te ödeme seçenekleri nelerdir?

Chippin'de Masterpass güvencesi ile Chippin'e kaydettiğin Kredi Kartlarından birini seçerek Chippin ile ödeyerek siparişlerini tamamlayabilirsin. Ödeme sırasında kart sahibine SMS ile doğrulama kodu iletilmektedir, bu doğrulama kodu ile Chippin'de güvenle mobil ödeme yapabilirsin. Belli kurallar dahilinde 500 TL altı ödemelerinde şifresiz işlem yapabileceksin.

Akıllı telefonum internete bağlı olmadığı zaman CHIPPIN'i kullanabilir miyim?

Ne yazık ki Chippin'e sadece internet bağlantısı üzerinden erişebilirsin.

CHIPPIN puanlarım ile CHIPPIN Market'te ödeme yapabilir miyim?

Şu anda Chippin Market'te Chippin puan harcanmıyor. Çok yakında harcanmaya başlanacak. O zamana kadar alışverişlerden kazandığın puanları diğer Chippin üye işyerlerinde kullanabilirsin.

CHIPPIN'e nasıl üye olabilirim?

Chippin'i akıllı telefonuna AppStore'dan iOS 10.0 ve üzeri işletim sistemleri (iPhone 5 ve sonrası) veya Google Play'den Android 5.0 ve üzeri işletim sistemleri olan cihazlar üzerinden indirdikten sonra, uygulama içindeki adımları takip ederek üye olabilirsin.

CHIPPIN Market siparişlerim ile ilgili detaylı bilgiye nereden ulaşabilirim?

Chippin Market ile ilgili sorularının cevaplarına Chippin Market "Hesabım" bölümündeki "Yardım" sayfasından ulaşabilir, aynı sayfada yer alan istegelsin Müşteri Hizmetleri numarası veya e-posta adresini kullanarak siparişlerin ile ilgili bilgi almak için istegelsin ile iletişime geçebilirsin.

CHIPPIN üyeliğimi nasıl iptal edebilirim? Uygulamayı silmem yeterli mi?

Chippin üyeliğini iptal etmek için öncelikle uygulamada yer alan Profilim sayfasında Düzenle diyerek sayfanın en altında yer alan Aydınlatma Metni kapsamında vermiş olduğun iletişim iznini iptal ederek bildirimlerini kapatmalısın. Ardından uygulamayı cihazından silebilirsin. Konu ile ilgili diğer soruların veya işlemlerin için paylas@chippin.com adresine mail gönderebilirsin.

CHIPPIN Market hangi şehirlerde var?

Şu an için İstanbul, Ankara, Bodrum (Muğla), İzmir, Eskişehir, Kocaeli illerinde hizmet verilmektedir.

Bir cihazda birden fazla CHIPPIN hesabına üye girişi yapabilir miyim?

Chippin'de bir cep telefonu numarası ve bir cihaz ile sadece bir Chippin hesabı kullanılabilmektedir. Kullandığın cihaz ile ilk üye girişi yaptığın Chippin hesabı eşleşmektedir. Bu nedenle kullandığın cihaz ile sadece bir Chippin hesabına girebileceksin. Detaylı bilgi için 0850 502 95 85 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsin.

CHIPPIN üyeliğimi bir başkası kullanabilir mi?

Tabii ki hayır, üyelik kişiye özeldir.

CHIPPIN'e üye olduğum cep telefonu numaram değişirse yeniden üye mi olmam gerekiyor?

Evet, Chippin'de her cep telefonu numarası bir üyeliği temsil etmektedir. O nedenle yeni bir cep telefonu numarası ile Chippin kullanmak istiyorsan, o cep telefonu numarası ile yeni bir Chippin üyeliği oluşturmalısın.

Cep telefonum değiştiği için yeniden üye oldum. Eski hesabımdaki CHIPPINlerim ne olacak?

Hesap birleştirme gibi bir uygulamamız bulunmamaktadır. Bu nedenle eski hesabındaki Chippinlerini kullandıktan sonra yeni hesabına geçmeni tavsiye ederiz.

Üye olurken kullandığım e-posta adresimi nereden değiştirebilirim?

Uygulama içerisinde 'Diğer' menüsünden Profilim'e gidip Düzenle kısmından e-posta adresinin yazdığı yere, yeni eklemek istediğin e-posta adresini yazarak güncelle tuşuna basmalısın. Uygulama içerisinde e-posta adresi kullanıcıya özeldir bu nedenle aynı e-posta adresi ile birden fazla üyelik gerçekleştirilemez.

Üyelik şifremi unuttum ne yapmalıyım?

Uygulamanı güncelleyerek son versiyonu kullanman durumunda şifre belirlemene gerek kalmayacak ve her oturum açmada üyeliğine ait cep telefonuna gelecek şifre ile üye girişi yapabileceksin. SMS ile gelen şifreyi 1 dakika içerisinde girmezsen tek kullanımlık şifrenin e-posta ile gönder seçeneği ile mail adresine gelmesini isteyebilir veya yeniden SMS talebinde bulunabilirsin.

Arkadaşımın beni CHIPPIN'e davet ederken verdiği kod ile nasıl üye olabilirim? Bu kod ile üye olduğumda CHIPPIN kazanır mıyız?

Arkadaşını iletmiş olduğu davet kodunu üye olurken bilgilerini girdiğin ekranda 'Davet Kodu' alanına girmelisin. O dönemde duyurulan bir davet kampanyası var ise davet kodunu girdiğin arkadaşın ile belirtilen tutarlarda Chippin kazanabilirsiniz. Kampanya detaylarına uygulama içerisinden ve www.chippin.com adresinden ulaşabilirsin.

CHIPPIN'e üyeyim, nasıl Davet Kodu girebilirim?

Chippin içerisinde 'Profilim' alanından 'Ayarlar'a girdiğinde göreceğin Davet Kodu alanına girebilirsin.

Kredi/banka kartımı nasıl ekleyebilirim?

Diğer menüsünden "Kartlarım" sayfasına girdikten sonra "Yeni Kart Ekle" butonuna tıklayarak ekleyebilirsin.

Kredi/banka kartımı eklemem güvenli midir?

Kredi/banka kartını eklemen güvenlidir. Kart bilgilerin, onayın dahilinde Mastercard by Masterpass altyapısı altında korunmaktadır. Chippin dahi bu bilgilere erişemeyecektir.

Eklediğim kredi/banka kartımı nasıl silebilirim?

Ana sayfadan "Kartlarım" alanına girerek silmek istediğin kartını sola kaydırdığında çıkan "Sil" butonuna tıklayıp eklediğin kredi kartını silebilirsin. Sildiğin kartın Masterpass hesabından da silinecektir. Sonra dilediğin zaman yeniden kartını ekleyebilirsin.

Birden fazla kredi/banka kartı ekleyebilir miyim?

Evet, 5 karta kadar kredi/banka kartı ekleyebilirsin.

Kredi kartına taksit yapılıyor mu?

Chippin ile yapılan alışverişlerde, taksit yapılabilen işyerlerinde, World özellikli Yapı Kredi kredi kartlarına taksit imkanı bulunmaktadır. Taksit sayıları ödeme yapılacak firmaya göre değişiklik gösterebilmektedir. Belirli dönemlerde ek taksit kampanyası veya World özellikli farklı kredi kartlarına da taksit imkanı sunulmaktadır. İş yerinin anlaşmasına veya banka kampanyalarına bağlı olarak değişiklik gerçekleşebildiği için ödeme yapmak istediğin Chippin markasına ödemeden önce danışmanı tavsiye ederiz.

Kredi kartıyla ödeme yapacağım ancak taksit seçeneklerini görüntüleyemiyorum. Neden?

Chippin ile yapılan alışverişlerde taksit seçeneği sadece taksit yapılabilen işyerlerinden görüntülenebilmektedir.

CHIPPIN'de istediğim banka kartımı saklayabilir miyim?

Masterpass'e tüm kartlar OTP doğrulamasından geçtikten sonra eklenebilmektedir. Chippin'de Mastercard veya Visa olan bütün yurt içi kredi/banka kartları saklanabilmektedir.

Mevcut Masterpass hesabımdaki kartlarımı CHIPPIN'de kullanabilir miyim?

Önceden Masterpass'e kayıtlı kartlarını onaylayarak Chippin'de de kullanabilirsin.

Hangi kartlar ile ödeme yapabilirim?

Ödemelerini uyumlu bankaların kartları ile (Mastercard, Visa), kart sahibine SMS ile gönderilen doğrulama kodu ile onaylayarak, güvenle yapabilirsin. American Express (Amex) ve ön ödemeli kartlar ile şimdilik ödeme yapamazsın.

CHIPPIN ile alışveriş yapmam güvenli midir?

Chippin, alışveriş yapmak için güvenli bir platformdur. Kredi/banka kartı saklama ve ödeme provizyonu alma işlemleri Mastercard güvencesiyle geliştirilmiş kart saklama ve hızlı ödeme çözümü olan Masterpass tarafından sağlanmaktadır. Ödeme sırasında kart sahibine SMS ile doğrulama kodu iletilmektedir, bu doğrulama kodu ile Chippin'de güvenle mobil ödeme yapabilirsin.

CHIPPIN ile nasıl ödeme yapabilirim?

Kredi/banka kartını uygulamaya eklemelisin. Kart bilgilerin Chippin içerisinde Mastercard Masterpass altyapısı ile güvenli bir şekilde tutulmaktadır. Ödeme işlemi sırasında öncelikle uygulama ana sayfasında yer alan "Ödeme Yap" butonuna tıklamalısın. Chippin ile ödeme yapacağın zaman Chippin numaranı söylemen yeterli. Sonrasında mobil ekranına alışveriş yaptığın yer ve tutar bilgilerin gelecek, tek yapman gereken ödeme yapmak istediğin kredi kartını seçmen ve varsa taksiti belirlemen. Dilersen birikmiş Chippin bakiyeni de harcayabilirsin. Sonrasında kart sahibine SMS ile gönderilen doğrulama kodunu girerek ödemeni onaylayacaksın. Belli kurallar dahilinde 500 TL altı ödemelerinde şifresiz işlem yapabileceksin. Ödeme onayını gördüğünde ödeme tamamlanmıştır ve Chippin kazanmış olacaksın. Böylece alışveriş yaptığın yer sana satın aldığın ürünleri ve faturanı vererek işlemi sonlandıracaktır.

Kartımda limit olmadan alışveriş yapabilir miyim?

Eğer yapacağın ödemen için yeteri kadar Chippin'in varsa elbette olabilir. Ancak kartından tutar ödemesi yapacaksan, alışveriş sırasında eklediğin kartında limit yok ise ödeme işlemin onaylanmayacaktır.

CHIPPIN'deki puan sistemi nasıldır?

Chippin ile yaptığın ödemelerin belli bir oranında Chippin kazanırsın. 1 Chippin 1 TL'ye denktir.

Kazandığım CHIPPINleri nerelerde harcayabilirim?

Kazandığın Chippinleri, Chippin üye noktalarında ödeme yaparken kullanılabilir, arkadaşına transfer edebilirsin. Kazanılan Chippinlerin transfer edilmesi kampanya özelinde değişiklik gösterebilmektedir. Bilgiler ilgili kampanyaların detaylarında yer almaktadır.

Tüm CHIPPIN üye noktalarında CHIPPINlerimi harcayabilir miyim?

Kazandığın Chippinleri, şimdilik Chippin Market ve Opet hariç tüm Chippin üye noktalarında ödeme yaparken kullanılabilirsin.

Alışverişten kazandığım CHIPPINleri ne kadar süre sonra kullanılabilirim?

Alışverişinden kazandığın Chippinler anında uygulamaya yükleniyor ancak Chippinleri harcamak için iade süreleri baz alınarak belirlenen sürelerin geçmesi gerekiyor. Sürelerle ilgili bilgiler kampanyaların detaylarında yer almaktadır.

Biriktirdiğim CHIPPINleri nereden takip edebilirim?

Biriken ve harcanabilir ana sayfadaki 'Birikimim' yazan alandan görebilirsin. Bu alana tıklayarak birikiminin harcanabilme detaylarını da görüntüleyebilirsin. Tüm işlemlerin bildirimler halinde uygulama içinde görüntülenir ve tüm hareketlerini de 'Hesap Hareketleri' alanından takip edebilirsin. Ayrıca, arkadaşların da gizlilik ayarlarında izin verdiğin sürece senin bildirimlerini görebilir.

CHIPPINlerim belli bir süre sonra silinecek mi?

Kampanya bazlı kazandığın ve geçerlilik tarihi açıkça belirtilen Chippinler haricinde, kazandığın Chippinler ise, ilgili kampanya koşullarında aksi belirtilmediği sürece, kazandığın tarihten itibaren 1 (bir) yıl sonra silinecektir.

Alışverişimi nasıl iptal edebilirim?

Alışveriş iptali, alışveriş gerçekleştirdiğin üye iş yerinin iptal/iade prosedürü çerçevesinde olabilecektir. Chippin bir ödeme aracı olduğunda detaylı bilgi için işlemi yaptığın marka ile iletişime geçmelisin.

Alışverişimi iptal edersem kazandığım CHIPPINlere ne olacak?

Alışverişini iptal ettiğinde, kazandığın Chippinler silinecektir. Bu alışveriş sonrasında kazanıp arkadaşına tanımladığın Chippinler varsa onlar da geri alınacaktır. Chippin harcadığın bir alışverişi kısmi olarak iade ettiysen, ilk olarak ödeme yaptığın kredi kartına iade gerçekleştirilecek, kalan tutar ise kullanılan Chippinlerin üzerinden iade edilecektir. İade ettiğin Chippinlerin iade anında kullanım süresi dolmuşsa iade gerçekleşmez. Kredi kartın ile iade ettiğin tutar üzerinden kazandığın Chippinler iade tamamlandığında silinecektir.

CHIPPINlerimi arkadaşlarıma nasıl transfer edebilirim?

Menüdeki 'Birikimin' kısmına tıklandığında arkadaşına destek olabileceğin bakiyeni göreceksin. Bu alana tıklayarak istediğin arkadaşını seçip, Chippinlerini transfer edebilirsin. Ayrıca, 'Arkadaşlarım' menüsünden arkadaşlarına ulaşıp onları Chippin'e davet edebilir, onlardan destek isteyebilir veya onlara destek olabilirsin. Ancak, arkadaşından gelen Chippinleri başkasına transfer edemezsin.

Kampanyalara nasıl katılabilirim?

Kampanya olan üye iş yerlerinden yaptığın alışveriş sonunda kampanyalara özel Chippinlerini kazanacaksın. Kampanyalara özel katılım kuralları kampanya koşullarında ayrıca belirtilmektedir.

Kampanyalardan nasıl haberdar olabilirim?

Uygulama içinde kampanyalar alanından Chippin kazandırma kampanyalarını görebilirsin. Bildirimlere izin verdiğin sürece, kampanyalar ile ilgili bilgilere gelen iletişimlerle de ulaşabileceksin.

Kampanyalardan yaralanmak için özel koşullar var mı?

Kampanya özelinde sunulan Chippinler ve yararlanma koşulları ile ilgili kampanyaların detaylarında yer almaktadır. Özel koşulları bu alanlarda görebilirsin.

CHIPPIN kampanyaları sürekli değişiyor mu?

Kampanyaların geçerlilik süresi ve diğer koşullar değişiklik gösterebilir. Yeni ve farklı kampanyalar sunabilmek için kampanyalarımız sürekli değişmekte ve yenilenmektedir. Bunun yanında bazı kampanyalar sadece sana özel de olarak da değişebilir ve oluşturulabilir. Kampanyaları düzenli takip edip, bizden gelecek bildirimlere izin vererek bu kampanyaları yakalayabilirsin.

Kupon kodu kullanabileceğim kampanyalar hangileridir?

Kupon kodu geçen bir kampanya yaptığımız zaman Chippin kullanıcılarına uygulama içerisinde duyurulacaktır.

Kupon kodunu nerelerden elde edebilirim?

Kupon kodunun geçtiği markaya ve kampanyaya göre bu değişiklik gösterecek. Böyle bir kampanyamız olduğunda nereden elde edileceği konusunda bilgilendirileceksin.

Çevir Kazan'dan nasıl yararlanabilirim? Çevirme sınırı var mıdır?

Çevir Kazan'a "Diğer" menüsünden ulaşabilir, haftanın herhangi bir günü kampanyaya katılabilir ve haftada sadece 1 defa hediye kazanabilirsin. Kazandığın Chippinler 24 saat içinde yüklenecek, kazandığın tarihten itibaren 2 ay boyunca kullanılabilir olacaktır. Kazandığın Chippinler 2 ay içerisinde kullanmaman halinde silinir. Çevir Kazan'dan çıkan Sürpriz hediyelerin kullanımı ise hak kazandıktan sonra 7 gün süre ile bir sonraki çevirmeye kadar geçerli olmaktadır.

Çevir Kazan dilimlerinde yer alan hediyelerin limiti var mıdır, her biri bana çıkabilir mi?

Çevir Kazan kampanyasında çarkta yer alan dilimlerdeki her hediyenin ve tutarın bir limiti bulunmaktadır. Bu dilimler Chippin kullanıcılarına rastgele sunulmakta ve belli periyotlarla yenilenmektedir. Dilimlerin her birinde belli bir limit olduğundan her dilimin çıkma şansı eşit değildir ancak bütün kullanıcılara çıkma imkanı bulunmaktadır. Adetsel olarak yüksek tutarlı dilimlerin limitleri düşük olduğundan çıkma ihtimali de daha düşük gerçekleşmektedir.

Marka Kartlarım nedir?

Marka Kartlarım; anlaşmalı markaların sadakat kartlarını Chippin'e ekleyebildiğin, eklediğin kartının hesap hareketlerini ve puan bilgilerini görebildiğin, tüm marka kartlarını tek menüden takip edebildiğin bir Chippin fonksiyonudur.

Marka Kartımı CHIPPIN'e nasıl eklerim?

Marka Kartlarım menüsünden eklemek istediğin kartı seçip, Aydınlatma Metni'ne onay verdikten sonra kartın eklenecektir. Eğer o markaya ait kartın/üyeliğin yoksa yeni kart/üyelik için ilgili bilgileri gireceğin ekrana yönlendirileceksin. Bu bilgileri tamamlayıp onay verdikten sonra yeni kartın oluşmuş ve Chippin'e eklenmiş olacak.

Eklediğim marka kartım ile hangi işlemleri yapabilirim?

Eklemiş olduğun marka kartının işlem geçmişini puan kazanım ve harcama detayları ile hesap hareketlerinde takip edebilecek, kartında biriken puanlarını takip edebileceksin.

Hangi markaların kartlarını ekleyebileceğim?

Şimdilik Koçtaş ve Opet kartlar Chippin'e eklenmektedir.

İletişim

0850 502 95 85 numarasından ulaşabilirsin. Ayrıca, paylas@chippin.com adresine e-posta göndererek şikâyet ve önerilerini paylaşabilirsin.